Przed egzaminem

Mamo! Tato! Stresujesz się egzaminami swoich dzieci, bardziej niż one?

Przede wszystkim uspokój się i wycisz, w ten sposób najlepiej pomożesz dzieciom w tym trudnym czasie.

Najlepszym sposobem na wsparcie dziecka przed ważnymi dla niego egzaminami jest uczynienie wszystkiego, aby dom był tak spokojnym i przyjemnym miejscem, jak to tylko możliwe. Nie pozwól, aby twój stres stał się jego/jej stresem. Pamiętaj, że twoje dziecko, niezależnie od wieku jest pod presją i dobrym jest, aby wszyscy członkowie rodziny byli tego świadomi. Innymi słowy odpuść nieco domowych obowiązków.

Jeśli Twoje dziecko jest w domu w okresie poprzedzającym egzaminy, staraj się być w nim również, tak dużo jak to możliwe, aby móc być „na wszelki wypadek” i po prostu móc porozmawiać.

Upewnij się, że w lodówce jest mnóstwo zdrowych przekąsek i staraj się dostarczać dobre, pożywne jedzenie w regularnych odstępach czasu.

Zachęcaj do przyłączania się do posiłków rodzinnych, nawet jeśli jest to zajęty dzień – ważne jest, aby zmienić scenerię i uciec na chwilę od książek i komputera. Zachęcaj dziecko do regularnych ćwiczeń. Szybki spacer, nawet dookoła bloku, może pomóc w oczyszczeniu umysłu przed egzaminem.

Jak już pisałam, staraj się nie nakładać na dziecko zbyt wielu obowiązków w czasie egzaminów. Obowiązki przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego i tylko dodają niepotrzebnego stresu, a przy okazji odwracają uwagę od ważnych wydarzeń.

Twoje dziecko wydaje się być wyluzowane? To dobrze. Bądź z nim. Obejrzyjcie razem film, pograjcie, porozmawiajcie o nadchodzących wakacjach (tak, tak w tym roku też są wakacje!) i nie pytaj bez przerwy, czy już się denerwuje i jak bardzo. To nie pomaga J

Kolejna ważna rzecz, to dobrze się wyspać przed egzaminem, więc zachęć syna/córkę, aby położyli się wcześniej. Upewnij się, że rano, w dniu egzaminu, zje pożywne śniadanie.

I…trzymaj mocno kciuki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.