back to work

Jak zminimalizować stres powrotu do pracy po urlopie?

Czy kiedykolwiek czułeś, że musisz odpocząć po wakacjach zanim wrócisz do pracy? Zapewne tak! Dlatego przedstawiamy 6 wskazówek jak zminimalizować stres powrotu do pracy po urlopie.

Każdy z nas czeka na swój urlop – tydzień czy dwa wypełnione zwiedzaniem nowych miejsc, relaksem na hamaku, czy przygodami. Niestety powrót do pracy, po pełnym wrażeń urlopie, sprawia, że szybko znowu potrzebujesz urlopu. Czy jest jakiś sposób, aby wakacyjny spokój został z nami na dłużej?

Szczęśliwie dla nas, jest kilka sposobów, aby spokojnie przeżyć pierwsze dni w pracy po urlopie, tak aby nikt nie zorientował się, że ciągle marzysz o plaży.

1. Zrób plan i trzymaj się go

Być może aplikacje, w których zapisujesz sobie co masz zrobisz są twoimi ulubionymi, może jednak preferujesz wpisać rzeczy do zrobienia w kalendarz. Jakkolwiek nie zapisywałbyś swoich planów, stwórz listę spraw, które musisz zrobić pierwszego dnia pracy po urlopie.

Kiedy zmagasz się z koncentracją i nie wiesz od czego zacząć, takie zaplanowanie to doskonały sposób, aby zacząć pracę bez nerwów i osiągnąć minimum. Jeśli możesz przesunąć pewne sprawy na późniejsze dni tygodnia, zrób to.

2. Przywieź sobie z podróży jakieś przekąski

Chyba wszyscy możemy się zgodzić, że nic tak nie rozprasza w pracy jak jedzenie. Dlaczego więc nie przywieźć trochę smacznych przekąsek, aby się nimi podzielić w biurze? Krótkie przerwy sprawią, że na chwilę będziesz mógł oderwać się od zadań, ale będziesz mieć także możliwość wspólnego powspominania waszych wakacyjnych przeżyć.

3. Włącz muzykę

Muzyka jest doskonałym narzędziem do wytwarzania pozytywnej atmosfery, jeśli więc masz możliwość włączyć głośniki lub założyć słuchawki, zrób to. Włącz swoją ulubioną, motywującą do działań muzykę i przystąp do pracy.

4. Zrób sobie dłuższy lunch

Lunch to najlepszy moment, aby naładować baterie na drugą połowę dnia i dać sobie chwilę na odpoczynek. Niech ten pierwszy lunch po powrocie z urlopu trwa chwilę dłużej, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Wyjdź razem ze swoimi ulubionymi współpracownikami, a jeśli wolisz weź ze sobą interesującą książkę. Jeśli to możliwe, wyjdź z firmy. Nie załatwiaj wtedy żadnych spraw. Niech to będzie czas dla ciebie.

5. Zaplanuj coś po pracy

Razem ze swoimi znajomymi zaplanujcie wyjście po pracy. Dlaczego? To da wam coś nie związanego z pracą, na co będziecie czekać w ciągu dnia. Nawet jeśli czujesz się nieszczęśliwy z powodu bycia w biurze, możesz czuć się podekscytowany tym, że coś wydarzy się po pracy.

6. ….zacznij planować swój kolejny urlop…

Wiem, że brzmi to jak coś totalnie nieproduktywnego i coś, czym osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego, ale uzmysłowienie sobie, że czekają cię kolejnego wakacje, pomoże ci przejść etap powrotu z tych już minionych. W zależności od tego, ile dni urlopu ci zostało, możesz za kilka tygodni znowu zaplanować sobie kilka dni wolnego.

Wiem, jak ciężko jest wrócić po urlopie do pracy, choć bardzo lubię to co robię. Przestawienie się z trybu wypoczynku w tryb pracy i obowiązków jest ciężkie dla każdego, dlatego przygotowałam dla ciebie takie sposoby, które mi bardzo pomagają.

Podziel się swoimi sposobami, jeśli takie masz lub napisz w komentarzach, czy moje wskazówki choć trochę ci pomogły.

Udanego powrotu do pracy!

@KatarzynaPodleska

Tekst pierwotnie ukazał się w serwisie #StrefaBezStresu

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.